Gmina Nagłowice

 

Strona główna

DWOREK MIKOŁAJA REJA W NAGŁOWICACH

Zapraszamy do dworku Mikołaja Reja w Nagłowicach, gdzie można nie tylko zapoznać się życiem i twórczością ojca literatury polskiej, ale także bardzo dobrze wypocząć. Można tu również zaplanować atrakcyjny pobyt w samej gminie oraz jej najbliższej i dalszej okolicy.
W dworku, który wybudowała ok. 1800r. rodzina Walewskich, znajdują się m. in. Muzeum Mikołaja Reja, pokoje gościnne i punkt informacji turystycznej.

Muzeum Mikołaja Reja obrazuje związki pisarza z Nagłowicami i znaczenie jego twórczości zarówno dla piśmiennictwa, jak i całej kultury polskiej. Jest tu wystawa reprodukcji przedstawiających życie i dorobek pisarski Mikołaja Reja. Na drzeworytach umieszczono fragmenty dzieł pisarza i zapisy z jego życiorysu.
W gablotach znajdują się ciekawe teksty w kopiach rękopisów - jest to m. in. "Zeznanie podatkowe" i "List do sąsiada".

DWOREK MIKOŁAJA REJA W NAGŁOWICACH zobacz...

Zapraszamy od poniedziałku do soboty. GODZINY OTWARCIA zobacz...
Ceny biletów
ulgowe: emeryci, renciści, uczniowie, studenci – 3,00 zł
normalne: 5,00 zł
Przewodnik dla grup zorganizowanych liczących ponad 10 osób - 20,00 zł


Pokoje gościnne przewidziano dla dziesięciu osób. Część z nich, zaplanowana dla czterech osób, ma bardzo wysoki, apartamentowy charakter. Jest tu oddzielne wejście, a całość tworzą dwa pokoje, kuchnia z pełnym wyposażeniem i łazienka.
Na wyposażeniu znajduje się telewizor. Druga część przewidziana jest dla pięciu osób. Składa się z pokoju, kuchni z lodówką oraz łazienki. Można tu zamieszkać również z psem. Przebywający w pokojach gościnnych, które nie są prowadzone na ściśle hotelowych zasadach, bo nie ma tu recepcji, rygorystycznych dób pobytowych, mają również do dyspozycji bogaty księgozbiór biblioteki.

Ceny pobytu:
apartament - 1 osoba - 60 zł/ doba, 2 osoby - 100zł/doba
standard - 1 osoba - 40 zł

Stosujemy zniżki przy dłuższych pobytach

Punkt informacji turystycznej przekazuje wszelkie wiadomości na temat gminy, jej najbliższej okolicy, bazie gastronomicznej oraz gospodarstwach agroturystycznych. Jest tu możliwość zarezerwowania noclegu i wspólnego ustalenia atrakcyjnych tras wycieczkowych na terenie gminy zarówno dla turystów pieszych, rowerzystów, jak i osób zmotoryzowanych.
W dworku Mikołaja Reja w Nagłowicach można się przekonać, że z otwartym sercem przyjmujemy wszystkich gości.

Dworek Mikołaja Reja
ul. Kacpra Walewskiego 7
28-362 Nagłowice
tel/fax (041) 38-145-70

e-mail: dworekreja@wp.pl

Historia

Kultura Oświata

Turystyka - Agroturystyka

Władze gminy

Dane kontaktowe

Mikołaj Rej

Schronisko Młodzieżowe

OgłoszeniaUrząd Gminy w Nagłowicach © 2003. Zalecana rozdzielczość 1024x768
Wszelkie uwagi na temat strony kierować do Webmastera