Ferie w bibliotece.

Ferie w bibliotece.
20 lutego 2023

       Ferie, czas wolny od nauki szkolnej niestety już za nami. By umilić małym uczniom ten błogi okres, Oddział Dziecięco-Młodzieżowy Biblioteki Samorządowej w Nagłowicach mieszczący się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nagłowicach oferował mnóstwo atrakcji.

       Ferie rozpoczęliśmy od niecodziennego spotkania z laborantką. Pani Kasia opowiedziała o swojej pracy w laboratorium. Przede wszystkim, dzieci dowiedziały się dlaczego tak ważna jest higiena rąk i nie tylko. Zaproszony gość przyniósł ze sobą akcesoria, których na co dzień używa w swojej pracy. Dzieci chętnie przymierzały strój laboranta oraz mieszały ze sobą różne substancje. W specjalnych pojemnikach z „galaretkami” wyhodowały własne, bezpieczne bakterie. Specjalnie na ten dzień ze Szkoły Podstawowej w Nagłowicach zostały pożyczone mikroskopy, przez które można było obejrzeć budowę tkankową cebuli, ziemniaka i moczarki kanadyjskiej. U dzieci widać było ogromne zainteresowanie tymi zajęciami, być może któreś z nich zostanie kiedyś laborantem lub naukowcem.

       Wszyscy dobrze wiemy, że ruch to zdrowie. Wobec powyższego, dzieci uczęszczające na zajęcia mogły bezpłatnie brać udział w Zimowej Akademii Karate i zajęciach tanecznych Zumba Kids, zajęcia te podczas tegorocznych ferii cieszyły się ogromną frekwencją. Sensej z Klubu Karate Kyokushin Sędziszów uczył uczestników zajęć podstawowych kroków japońskiej sztuki walki, a instruktorka zumby przeniosła wszystkich w świat latynoskich tańców.

       Dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury wybrały się również na wycieczkę do Salonu Urody „Hej, Piękna”. Od pani kosmetyczki dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy dotyczących między innymi pracy w salonie, stylizacji paznokci i robienia makijażu. W związku z dużą frekwencją w tym dniu postanowiliśmy zaprosić Panią Magdę ponownie do naszej biblioteki. Tam kosmetyczka zrobiła dziewczynkom delikatne makijaże i mini manicure – były przeszczęśliwe.

       Pani Dorota – lektor w szkole „Angielski Metodą Helen Doron” z Jędrzejowa w przebraniu Granny Fix wszelkimi możliwościami pragnęła pokazać dzieciom, że nauka języka angielskiego nie musi być ani nudna ani trudna, a wspólna zabawa i nauka może przynieść tylko same korzyści. Podczas licznych zajęć odbyły się również warsztaty sensoplastyczne. Z pianki polimerowej powstały fantazyjne stworki- potworki, a z masy solnej zaczarowana zagroda z pingwinami wykonanymi z wytłaczanek po jajkach. Na warsztatach z malowania koszulek fantazja i wyobraźnia dzieci nie miała granic, dzieciaki chętnie i z zapałem przyozdabiały swoje koszulki według własnych upodobań.

       W ferie nie mogło zabraknąć zajęć kulinarnych, były smakowite gofry z bitą śmietaną i owocami oraz kajmaki z kremem czekoladowym i dżemem. W bibliotece odbył się również dzień kolorów czyli: malowanie włosów i robienie kolorowych brokatowych tatuaży.

       Jeden z dni podczas ferii okazał się być bardzo wyjątkowy. A wszystko to za sprawą jednej z dziewczynek, która zrobiła wszystkim ogromną niespodziankę. Malwinka na zajęcia przywiozła gitarę, dzieci z ochotą wysłuchały przygotowanego repertuaru i zaśpiewały wspólnie znane im piosenki. Nie mogło zabraknąć konkursów plastycznych i profilaktycznych oraz gier planszowych i puzzli.

       Uwieńczeniem zajęć podczas tegorocznych ferii była „Żywa lekcja przyrody”, czyli alpakoterapia. Na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury przyjechała Pani Karolina z dwiema uroczymi alpakami. Opiekun opowiedział o tych jakże ciekawych zwierzętach, pod których wrażeniem wszyscy pozostali przez długi czas. Tego dnia rozpaliliśmy grilla i zjedliśmy przepyszne kiełbaski, by wspólnie pożegnać ten beztroski czas spędzony razem.

       Gorące podziękowania dla Pani Anny Balińskiej z Odziału Dziecięco-Młodzieżowego Samorządowej Biblioteki w Nagłowicach oraz dla wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji zajęć. dla wszystkich, którzy przyczynili się do pomocy w organizacji zajęć . Serdecznie zapraszamy do biblioteki i bawialni w Gminnym Ośrodku Kultury w Nagłowicach do poniedziałku do piątku w godz. 10.00 -17.00.

Kontakt
logo

Gmina Nagłowice

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Nagłowice

Urząd Gminy Nagłowice

Adres: ul. Mikołaja Reja 9, 28-362 Nagłowice
Telefon: 41-38-145-67
Telefon/Fax: 41-38-145-67
E-mail: gmina@naglowice.pl
NIP: 6561475293
REGON: 000540067

Gmina Nagłowice

Adres: ul. Mikołaja Reja 9, 28-362 Nagłowice
NIP: 6562213721
REGON: 291010398
KONTO BANKOWE: Bank Spółdzielczy Kielce o/Nagłowice 46 84930004 0110 0100 0332 0097
Rachunek odpady komunalne:
44 8493 0004 0110 0100 0332 0133

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30