Informujemy, że na podstawie Zarządzenia Nr 22 Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 lipca 2026 r. w sprawie przeprowadzenia ćwiczenia z zakresu ostrzegania i alarmowania o zagrożeniu uderzeniami z powietrza pod kryptonimem „ALARM-2026„, w dniu 21 lipca w godzinach od 7:00 do 19:00 na terenie województwa świętokrzyskiego (również Gminy Nagłowice) odbędą się ćwiczenia z zakresu ostrzegania i alarmowania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.
Możliwy jest także termin zapasowy – 22 lipca 2026 r. w godz. 7:00–19:00
W ramach ćwiczeń nastąpi sprawdzenie systemów ostrzegania i alarmowania, które będzie się wiązało kilkukrotnym uruchomieniem syren alarmowych oraz nadaniem komunikatów głosowych.
Przypominamy:
• Ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny przez 3 minuty
• Odwołanie alarmu – ciągły, jednostajny dźwięk syreny przez 3 minuty
Celem ćwiczenia jest między innymi ocena skuteczności działania systemu ostrzegania i alarmowania ludności oraz sprawdzenie efektywności dotarcia komunikatów o zagrożeniu uderzeniami z powietrza do ludności.
Uruchomienie syren będzie miało wyłącznie charakter ćwiczebny i szkoleniowy.
Nie będzie to oznaczało wystąpienia rzeczywistego zagrożenia.
Prosimy o zachowanie spokoju













