UWAGA !!! Woda z ujęcia w Nagłowicach jest już zdatna do spożycia !!!
22 czerwca 2026
Informujemy, że zgodnie z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jędrzejowie znak NHS.903.2.79.2026 z dnia 22.06.2026 r. woda z wodociągu sieciowego w Nagłowicach spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi pod względem bakteriologicznym.
W związku z powyższym od dnia 22.06.2026 r. woda z ww. ujęcia jest zdatna do spożycia i może być wykorzystywana do celów konsumpcyjnych, przygotowywania posiłków oraz innych celów bytowych bez dodatkowych ograniczeń.
Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość i stosowanie się do wcześniejszych zaleceń.














