W bibliotece fajnie jest…czyli wakacyjne zajęcia dla dzieci

W bibliotece fajnie jest…czyli wakacyjne zajęcia dla dzieci
6 września 2022

         Za nami dwa miesiące wakacji –wypełnione beztroską zabawą i nowymi przyjaźniami. Ten niezwykły czas miło będą wspominać uczestnicy zajęć organizowanych w bibliotece i bawialni, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nagłowicach.

         Wraz z końcem wakacji, zakończyły się również wakacyjne zajęcia dla dzieci organizowane w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym Samorządowej Biblioteki w Nagłowicach. Tym razem postawiliśmy na rozwój pasji i zainteresowań artystycznych oraz poznawaliśmy różne zawody i profesje, w związku z czym zajęcie upłynęły nam pracowicie, kreatywnie i bardzo kolorowo. Od samego początku bardzo aktywnie mijały nam dni. W bibliotece gościliśmy fryzjerkę, która opowiedziała nam o swojej pracy oraz zrobiła naszym dzieciom fantazyjne fryzury. Wybraliśmy się także z wizytą do salonu kosmetycznego „Hej, Piękna” w Nagłowicach. Byliśmy pod wrażeniem tego miejsca, gdyż dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w takim salonie. Tego dnia Pani kosmetyczka każdej dziewczynce zrobiła mini manicure i mini pedicure. Języka angielskiego poprzez zabawę uczyliśmy się z lektorem ze szkoły „Język angielski Metodą Helen Doron Jędrzejów”. O swojej pasji i zamiłowaniu do gór opowiadali nam przewodnicy po Górach Świętokrzyskich. Od nich dowiedzieliśmy się również jak bezpieczne poruszać się po szlakach turystycznych i jak powinniśmy przygotować się do wyjścia na wędrówkę. Ponadto nauczyliśmy się jak oznaczać szlaki, odczytywać mapę i kompas. Na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury nasze dzieci brały udział w bezpłatnych zajęciach tanecznych z Zumba Kids prowadzonych przez Crazy Coolka Zumba Kids i Animacje oraz zajęciach sportowych Karate z Klubu Karate Kyokushin Sędziszów. Wszystkie zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Do równie ciekawym należało spotkanie z kominiarzem, który wykonując prace serwisowe w naszym budynku dał się namówić na spotkanie z naszymi dziećmi. Opowiedział on nam o swojej pracy, dowiedzieliśmy się również dlaczego jak widzimy kominiarza, to łapiemy się za guzik. W bibliotece odbywały się warsztaty kulinarne, podczas których dekorowaliśmy babeczki, rożki, piekliśmy kruche ciasteczka oraz gofry, robiliśmy kajmaki, tosty i deserki z bitej śmietany i galaretki. Jednym słowem palce lizać. Bardzo interesującymi zajęciami okazały się warsztaty zapachowe. Powstały wtedy woreczki zapachowe, które do dziś pachną w naszej bibliotece. Dzieci bardzo lubiły zabawy sensoryczne. Z masy solnej, porcelanowej i gliny powstawały naczynia, serca, fantazyjne figurki, naszyjniki, natomiast z gipsu odlewy motyli i aniołów. Na warsztatach osikowych wykonywaliśmy piękne, kolorowe kwiaty, a z pianki polimerowej zwierzęta i ludziki. Na flizelinie powstał wakacyjny krajobraz. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia z scrapbookingu, czyli metodzie ręcznego dekorowania, podczas których zdobiliśmy ramki na zdjęcia, a z patyczków do lodów powstały małe sztalugi, na których umieściliśmy nasze prace. Ponadto odbyły się warsztaty z robienia świec zapachowych, lampionów z makaronu lasagne, z architektury, z malowania koszulek, kropkowania akrylem.

         Niejednokrotnie było u nas kolorowo. Mieliśmy dzień baniek mydlanych, kolorowych włosów, malowaliśmy twarze, robiliśmy tatuaże brokatowe i czarno białe.

         Ponadto przez całe wakacje dobywały się turnieje sprawnościowe, konkurencje sportowe, konkursy plastyczne i profilaktyczne. Jak przystało na bibliotekę organizowane były także konkursy czytelnicze i wyłoniliśmy m.in. Mistrza Szybkiego Czytania. Wakacyjne zajęcia dofinansowane zostały z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nagłowicach.

We wrześniu zapraszamy do biblioteki i bawialni do poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 17.00.

Kontakt
logo

Gmina Nagłowice

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Nagłowice

Urząd Gminy Nagłowice

Adres: ul. Mikołaja Reja 9, 28-362 Nagłowice
Telefon: 41-38-145-67
Telefon/Fax: 41-38-145-67
E-mail: gmina@naglowice.pl
NIP: 6561475293
REGON: 000540067

Gmina Nagłowice

Adres: ul. Mikołaja Reja 9, 28-362 Nagłowice
NIP: 6562213721
REGON: 291010398
KONTO BANKOWE: Bank Spółdzielczy Kielce o/Nagłowice 46 84930004 0110 0100 0332 0097
Rachunek odpady komunalne:
44 8493 0004 0110 0100 0332 0133

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30